Banner Shrek Muzikál

Postavy

Shrek
Shrek

Citlivý zlobr Shrek skrývá pod drsnou skořápkou dobré srdce. Ale to srdce, jak sám říká, je jako cibule. Samá slupka. Od dětství zažívá samé ústrky, takže má jasno: jediná věc, která v životě neselže, je katastrofický scénář. Aby předešel dalším zklamáním, raději nic pěkného nečeká a dává přednost samotě ve své bažině. Ale události ho donutí vystrčit z bažiny nos ven. A po dlouhé době má pocit, že našel někoho, kdo ho má rád takového, jaký je. Že by věci nemusely dopadnout špatně, ale pro změnu dobře. A my víme, že dopadnou, pokud si to sám nepokazí.

Fiona

Být od malička zavřená ve věži není žádná legrace. Dlouhý čas si krátí sněním o krásném princi, který ji přijde vysvobodit. Jenže krásná princezna Fiona se ještě navíc každou noc mění v ohyzdnou příšeru. To snižuje její šance na vysvobození. Protože podle proroctví dokáže kletbu zlomit jenom opravdová láska. Fiona už ano nedoufá ve vysvobození, když se konečně věci změní k lepšímu. Do okamžiku, než si její zachránce sundá přilbu a ona zjistí, že je to stejná příšera, v jakou se mění sama.

Fiona
Oslík
Oslík

Když o někom řeknete, že je osel, bývá většinou hloupý. To tenhle osel není. Je inteligentní, ale co je to platné, když pořád mluví. V jednou kuse. A když se jmenujete Shrek a nikdo na vás nepromluvil pořádně dlouho, vážně se to nedá vydržet. Ale pozor! Ta otravná, užvaněná a v jednom kuse vyděšená chlupatá věc, která se vám v jednom kuse věší na paty, to s vámi myslí dobře. Je to kamarád. A v nouzi poznáš přítele.

Dračice

Hlídat krásnou princeznu není jednoduché. Krásnou holku se každou chvíli pokusí někdo osvobodit. A myslíte, že někdo za celou tu dobu projevil zájem o chudáka dračici? Ani náhodou. Přiznejme si, její míry nejsou zrovna ideální, ale co vnitřní krása? Po pravdě, ani o tu nikdo neprojevil zájem. Takže kdo je na tom vlastně hůř? Princezna, nebo dračice, která ji hlídá? Těžko říct. Ale pak přijde Oslík a projeví o dračici zájem. Sice předstíraný, ale zájem. Nedivte se, že její srdce se prudce rozbuší a Oslík se jí už nezbaví.

Dračice
Lord Farquaad
Lord Farquaad

Zakrslý a zamindrákovaný syn lesního trpaslíka si léčí komplexy. Takže jeho království musí být veliké, jeho sláva veliká, prostě všechno veliké. A všichni, kdo mu připomínají jeho malost, musí pryč. Nejlépe do nejvzdálenější bažiny. Až se jednoho dne stane králem, musí být samozřejmě veliký a mocný král. V cestě mu stojí drobnost. Není královského původu. To tedy ani náhodou. Řešení by bylo. Vzít si za ženu princeznu. Jenže kde ji vzít?

Pinokio

Další z hrdinů, kteří si vůbec, ale vůbec nevěří. Kdyby si mohl vybrat, určitě by se nechtěl narodit dřevěný. Má to spoustu nevýhod. Pinokio má hrůzu z ohně, dřevokazného hmyzu a otázek na tělo. Prodlouží se mu totiž nos pokaždé, když se pokusí lhát. Nejčastější lež Pinokia? Že je opravdový. Skutečný chlapec z masa a kostí, ne ze dřeva. Být úplně obyčejný. To je Pinokiův největší sen. Jenže osud mu to nedopřál. Má takovou smůlu, že by se někdy nejraději utopil. Jenže to nejde. Je dřevěný.

Tři prasátka

Tři prasátka. A co prasátko, to stavební mistr. Postavit si domeček pro ně není problém. Jenom se nemůžou shodnout, z jakého materiálu je takový domek nejlepší. Proto si raději postaví každý svůj. Jenže sotva jsou s tím hotovi, vyžene je Lord Farquaad do bažiny. Kde jim přidělí místo (chcete-li, stavební pozemek) tak malé, že tam nepostavíte ani samotné dveře. Tomu se říká dostat se z louže pod okap.

Vlk

Jak víme z pohádky O Karkulce, vlk je mistr převleků. Jednou se převlékl za babičku, a už mu to nějak zůstalo. Zkrátka: s čím kdo zachází, tím také schází. Vlk má teď něco jako nemoc z povolání. A vážnou. Kdyby si zamiloval uniformy a převlékal se za myslivce, požárníky, nebo četníky, asi by neměl problém. Nikdo by si ho ani nevšiml. Jenže babičkovské šaty jsou tak pohodlné. Volné, vzdušné, nikde netlačí a netáhnou – na rozdíl od uniformy. Ale strašný, chlupatý vlk v sukni? Toho si všimne každý. A v dlouhých šatech se pak těžko utíká.