Banner Shrek Muzikál

Rozhovor s Jiřím Zonygou

Je to 11 let, co jste vyhrál soutěž X Factor. Jak se tím váš život změnil?

Do doby před X Fakt jsem vykonával různé dělnické profese a hudbě se věnoval ve volném čase. Bylo náročné zvládat vše jak nejlépe to šlo,ovšem byla to dobrá průprava pro profi kariéru se kterou jsem ve svých 44 fakt nepočítal.Život se otočil o 180%,najednou jsem mohl hudbu dělat tak jak jsem si představoval a ne na parkovištích po Evropě,ikdyž i to mělo své kouzlo a písně které jsem tak napsal jsou dodnes v mém repertoáru.Obrovské plus je možnost účinkovat v muzikálech a divadelních hrách. Možnost spolupracovat se skvělými Skladateli,režiséry,choreografy a hlavně s kolegy herci a tanečníky,je pro mě zkušenost,kterou si nikde a za nic nekoupíte.99% těchto skvělých lidí se mi vždy snažilo poradit a pomoct a to 1%??? to nestojí za řeč.Život se mi tedy změnil k lepšímu a jsem šťastný,že patřím k těm kteří tohle mohou říct.

Od dřevorubce přes řidiče kamionu ke známému zpěvákovi- co z toho vám vyhovuje nejvíc?

Každou práci jsem se snažil dělat co nejlépe,Dřevo jsem rubal jako mladý byl to slušný záhul,ale mladé nabušené tělo si stím hravě poradilo. Myšlenka,že bych to dělal teď,mě děsí a obdivuji mé byvalé spolupracovníky,kteří se tím živí do dodnes. Jezdit s kamiony bych určitě dokázal ješte léta,ale 20 let za volantem trucků docela stačilo. Vítězí tedy práce kterou dělám teď a doufám,že ještě dlouho mít budu.

Bylo dobré rozhodnutí přihlásit se do X Factoru?

Přihlasit se do XF mě přemluvil kamarád od dětství Petr Brantalík, během soutěže i po ní mi neskutečně pomáhal a pomáhá do dnes. Jsem mu za to velmi vděčný.

Co se byste řekl ke své roli v muzikálu Shrek?

Není to první a doufám,že ani poslední hlavní role která mi byla svěřena. Maskou kostýmem,náročností je to ale určitě role nejtěžší.Stále se snažíme s rejžou najít polohu a styl kterým bysme se kreslenému hrdinovi co nejvíce přiblížili,tak doufáme,že diváky nadchneme.

Do kterého města se nejvíc těšíte?

Těším se do všech měst ve kterých budeme a snad jich bude přibývat,aby mohlo tuhle krásnou muzikálovou show spatřit co nejvíce diváků všech věkových kategorií.

Co byste vzkázal divákům muzikálu Shrek?

Lidičky neváhejte a určitě na Shreka přiďte. Odměníme Vás úžasným vizuálním i hudebním zážitkem.Spousta účinkujících v užasných kostýmech,pěvecké i herecké výkony,které se vám vryjí hluboko do paměti,to vše umocněno nádhernou scénou a hlavně famozním živým orchestrem, o takový zážitek přece nechcete přijít.

Otázka Romana Štolpy: Jirko, vím, že zpíváš různé žánry. Rock, pop, jazz. Já miluju slovácký folklor a Ty jsi z Lanžhota - zazpíváš si někdy u cimbálu? A kterou máš nejraději?

S cimbálkami hostuji docela často,upravené lidovky hraji i se svou kapelou. Nejoblíbenější píseň?? Můj koníčku ryzovraný.

Na co byste se zeptal Jana Kříže?

Asi jak moc se těší na velmi náročné zpívaní v celogumové zelené masce.;-)