Banner Shrek Muzikál

Rozhovor s Ivanou Jirešovou

Hrajete v televizi i na divadle, co vás baví víc?

Obojí má svoje pozitiva a negativa....Obojí miluji a považuji je za plnohodnotnou součást svojí profese..... a navíc se obě prostředí doplňují. Herec, který je "vyhraný" na podiu, získává před kamerou uplně jiné charisma :)

V čem je podle Vás největší rozdíl mezi zkoušením muzikálu a natáčením filmu/seriálu?

Během zkoušení v divadle hledáte ty nejlepší, nejsrozumitelnější varianty... během natáčení se musíte "vytasit" skoro hned s tou nejlepší variantou a nemáte na to dva měsíce zkoušení....:) Dalším zásadním rozdílem je práce s energií: něco jiného je hrát pro 800 lidí a něco jiného na kameru.

Co byste řekla ke své roli v muzikálu Shrek?

Jsem z Fiony nadšená....její původ, síla a nadšení mě baví!!! :):):) Ne vážně.... zkouším Shreka už podruhé a to z velké části kvůli Fioně! Její sveřepost a odhodlanost mě dojímají!!! Navíc tam má několik krásných hereckých songů a jedno neuvěřitelně kreativní taneční číslo... takže výzva pro mě!

Do kterého města se nejvíc těšíte?

To pro mě není vůbec podstatné... přijedeme do haly a budeme zkoušet, takže to bude vypadat všude stejně..... ale je fakt, že Liberec byl moje první herecké angažmá, takže tam budu mít asi větší trému.

Co byste vzkázala divákům muzikálu Shrek?

Aby si co nejvíc užili vychytané vtipy... povedená choreografická čísla a v neposlední řadě dojemné songy... A vůbec celé poslání Shreka má mnohem vyšší smysl, než se na první pohled zdá. Pokud to zanechá v každém divákovi alepoň 50 procent, budu spokojená!

Otázka od J. Kříže: Jakou roli hraje muzikál ve tvém hereckém životě a kam mezi muzikálovými výzvami, které Tě potkaly, řadíš Fionu?

Muzikál pro mě byl od první chvíle výzvou... když jsem hrála svou první, pro mě zásadní muzikálovou roli Lizy Doolitlové v My Fair Lady, ....nesmírně mi vadilo, že nedokážu zpívat tak, jako hrát.... cítila jsem se svázaná a tento pocit jsem od té doby chtěla odbourat. Po 15 letech se mi to jakž takž povedlo :) Moje láska k Fioně je srovnatelná s Lizou Doolitlovou :) a navíc obě představení mají dobrý konec... což miluju!!!

Na co byste se zeptal Karla Zimy?

Co Ti na našem povolání dělá největší radost a co Ti vadí?