Banner Shrek Muzikál

Rozhovor s Karlem Zimou

Kromě herectví jste se také věnoval několika hudebním nástrojům. Vracíte se k nim ještě někdy?

Ano, nejvíc ke klavíru a ke kytaře, ale jen "rekreačně". I když na kytaru hraju v jednom svém představení už deset let. Je to vávoční představení "O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi".

Ke kterému povolání chováte největší obdiv?

Bylo by jich víc. Ale určitě jsou to některé lékařské obory, zejména pak ty, které rozhodují o životě a smrti, někteří operatéři jaksi bez přípravy! Pak určitě poctiví politici, protože ti rozhodují o osudech miliónů a obstát v takové džungli plné kompromisů, intrik a neomezených možností, jež moc a peníze přináší, chce opravdu velký morál.. Ale vlastně obdivuju každé povolání, které onen člověk vykonává poctivě a je v něm dobrý.

Co se byste řekl ke své roli v muzikálu Shrek?

Jednoduchý, ale ne hloupý. Naivní, ale ne ťulpas. Prostý, dětinský a ztřeštěný, ale rozhodně ne necitlivý, zlý, ani zlomyslný.

Do kterého města se nejvíc těšíte?

Zřejmě do Liberce, protože odtud pocházím a hrdě se hlásím k tomu, že jsem Liberečák..) Mám tam rodinu, za kterou jezdím, jak jen mi to čas dovolí..

Co byste vzkázal divákům muzikálu Shrek?

Že se můžou těšit na podívanou v českých zemích nevídannou!)).. Podívanou, při které se budou smát, ale taky se dojmou. Podívanou plnou nádherných písniček, krásné a velkolepé scény a podle mě velmi nadprůměrných pěveckých výkonů, jež doprovázejí skvělí muzikanti! Podle mě v tomto případě režisér i choreograf k celému dílu přistupovali, abych tak řekl, s americkou poctivostí.

Otázka od I. Jirešové: Co Ti na našem povolání dělá největší radost a co Ti vadí?

Největší radost mi dělá samozřejmě potlesk a v neposlední řadě i to, že trávím čas se skvělými lidmi, naprostá většina kolegů jsou hodné, vtipné a ispirativní bytosti).. Taky bych lhal, kdybych řekl, že mi je fuk, že si jím můžu vydělat nemalý honorář. A co mi vadí? Občas jakási pomíjivost.. prostě jsou chvíle, kdy někomu závidím, že umí udělat židli, která je vidět, a bude sloužit mnoha lidem mnoho let.

Na co byste se zeptal Ondřeje Bábory?

Je vůbec něco, co máš s lordem Farkvádem společnoho..?) A pokud jo, prozradíš....? :-)