Banner Shrek Muzikál

Rozhovor s Ondřejem Báborem

Prý Vás kromě divadla baví také akrobacie- máte s ní zkušenosti?

Ano, akrobacie byla vždy jedním z mých největších koníčků. Začalo to, už když jsem byl malý, a viděl film "Only the strong" (CZ Mistr neznámého boje). Tento film je totiž o bojovém umění zvaném "Capoeira", který je prováděn v rytmu hudby a nemalou část tvoří právě akrobatické prvky. Dělal jsem tedy několik let capoeiru, ale časem jsem zůstal už pouze u té akrobacie.

Jaká by byla vaše vysněná filmová role?

Tak v téhle otázce mám jasno. Už na JAMU jsem v to věděl. Role, na kterou čekám, a které se snad ve svém životě někdy dočkám, je Jean Valjean v muzikálu Bídníci.

Co se byste řekl ke své roli v muzikálu Shrek?

Farquaad je takové dospělé dítě. Má komplex z dětství a ten si léčí na pohádkových bytostech. Je velmi sebestředný, ješitný a bojácný. Dlouho jsem přemýšlel, zda má i nějakou kladnou stránku, ale na nic jsem nepřišel... vlastně ano, celkem hezky zpívá 😁

Do kterého města se nejvíc těšíte?

Paradoxně tam, kde nikoho neznám, takže do Pardubic. Nebude tam nikdo, před kým bych mohl mít trému 😁

Co byste vzkázal divákům muzikálu Shrek?

Muzikál Shrek je jedním z nejpropracovanějších muzikálů, co jsem zažil. Z hudební stránky, z hlediska kostýmů a masek, ale také z hlediska poselství pro diváka. Je to velmi vtipná propracovaná show, která má hloubku. Přijďte a užijte si každý tu stránku, kterou v tom uvidíte. Je tam pro všechny něco!

Otázka od K. Zimy: Je vůbec něco, co máš s lordem Farkvádem společnýho..) A pokud jo, prozradíš....? :-)

To je tedy hodně těžká a vtipná otázka. Ale abych tu otázku nezabil a hodně popřemýšlím, líbí se mi na Farquaadovi to, že si dělá stále něčím radost. Sice je to na úkor ostatních a ubližuje lidem, ale dělá ho to velmi šťastným. Raduje se, jako malé dítě a většinu času na jevišti je rozzářený a šťastný. A i když to každý děláme jiným způsobem, tak tohle je naše společná věc - radost ze života a z maličkostí. Vždyť život je tak krásný, jaký si ho uděláte, a bývá to hlavně i díky maličkostem.

Na co byste se zeptal Renáty Podlipské?

V muzikálu Shrek hraješ temperamentní divokou dračici. Jsi taková dračice i v reálném životě? 😉 A kdyby sis měla vybrat jakékoli jiné reálné či mýtické zvíře, čím by ses chtěla na jeden den stát?